Neohodnoceno

Zelený čaj Japan Sencha Matcha Iri 70g

Vynikající japonský zelený čaj Sencha s práškovým čajem Matcha.

Skladem
Kód: E547
Značka: Expect
127 Kč / ks
Kategorie: Zelené balené čaje Expect Japonsko
Hmotnost: 0.07 kg
Balení: Papírové sáčky
Originální název: Sencha Tokusen Matcha Iri
Oblast: Japonsko, Shizuoka / Kakoshima
Příprava: Zalijte 70-80°C horkou vodou a louhujte 1-2 minuty /vícekrát/.
Vícenálevový čaj: ano
Teplota vody: 70-80 °C
Čas přípravy: 1-2 min.
Množství čaje: 2-3 g na cca 200ml

Základem směsi je Sencha z čajovníků kultivaru Yabukita, rostoucích na úpatí hory Fuji (Fudži) v japonské prefektuře Shizouka. Matcha, která tvoří druhou složku, je v biokvalitě a pochází z Kagoshimy.

Matcha je japonskou perlou mezi čaji. Je to 100% čistý zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek, při jehož výrobě nedochází k fermentaci a nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Při pití je vlastně spotřebováván celý čajový list se všemi zdraví prospěšnými látkami (chlorofyly, antioxidanty). Vůbec poprvé byla Matcha objevena ve 12. století a dnes není jen čajem, ale plnohodnotnou přísadou do zmrzlin, kávy či laskomin. Je pěstována unikátní zastiňovací technikou, kdy čtyři týdny před plánovanou sklizní jsou čajovníky přikryté tmavou, neprodyšnou plachtou, aby byly čajovníky nuceny vyprodukovat co nejvíce chlorofylu a výsledný čaj měl krásnou, zelenou barvu.

Listy Senchy jsou středně dlouhé, ploché, sytě zelené, obalené práškovou Matcha. Nálev je mírně zakalený s brčálově zelenou barvou. Chuť je svěží, plná, jemně trávová, jak je typické u kvalitních japonských zelených čajů.

Každodenní, velmi uklidňující čaj, kterému energii a stimulující účinky ve vyrovnané míře dodává Matcha.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu