Neohodnoceno

Zelený čaj Japan Kukicha Kagoshima better quality class 50g fólie

Velmi kvalitní třída zeleného japonského „řapíkového, stonkového“ čaje Japan Kukicha Kagoshima s označením better quality class.

Skladem
Kód: KAB116
Značka: Expect
175 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje Japonsko
Hmotnost: 0.05 kg
Balení: Kovové fólie
Originální název: kukicha - stonkový čaj
Oblast: Japonsko
Příprava: Zalijte vroucí vodou, louhujte 30 sekund.
Vícenálevový čaj: ano
Teplota vody: 100 °C
Čas přípravy: 30 sekund
Množství čaje: 2-3 g
Zelený čaj Japan Kukicha Kagoshima better quality class 50g fólie
Novinka

Tato sklizeň pochází z kultivaru Yutakamidori z čajové zahrady Kagoshima-shi v prefektuře Kagoshima (ostrov Kjúšú). Subtropické podnebí je zde podobné jako v okolí italské Neapole. Kukicha je obvykle řazena na půli cesty mezi známými čaji Sencha a Bancha, je ale chuťově jemnější. Je produkována z tenkých listových řapíků (kuki), které se ručně sklízejí společně s lístky a jsou následně tříděny. Nejsou to tedy klasické čajové lístky, ale stonky, stébla a větvičky se zlomky listů. Při zpracování jsou stonky a stébla jako lístky spařeny horkou párou a tak je zastavena fermentace. Stonky si přitom zachovají mnoho aminokyselin.

Listy jsou světlezelené barvy, typického tvaru drobných rovných větviček (směs zlomkových lístků a řapíků). Nálev má jasně žlutozelenou barvu a velmi jemnou, mírně trávovou, nasládlou chuť s dozvukem lehce květinovým.

Kukicha má velmi malý obsah kofeinu, takže se hodí k celodennímu popíjení. Je velmi osvěžující pro všechny věkové kategorie, v Japonsku je běžně podáván i dětem předškolního věku.

Vhodný je i k přípravě ledového čaje, stačí naplnit sklenici 2/3 kostkami ledu a zalít teplým výluhem.

 Vakuově baleno v Japonsku po sklizni, díky tomu si čaj zachovává svoji čerstvou vůni a chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu