Neohodnoceno

Žlutý čaj China HUANG DA CHA

Huang Da Cha je velmi ceněný tzv. žlutý čaj z oblasti Huo Shan z čínské provincie Anhui, císařský čaj s dlouhou tradicí.

Varianta
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Kód: HD95/100 HD95/250 HD95/500 HD95/1000 Zvolte variantu
Značka: Expect
150 Kč / 100g 350 Kč / 250g 710 Kč / 500g 1 400 Kč / 1000g od 150 Kč / 100g
Kategorie: Žluté čaje
Balení: Rozvažované
Čajový obřad Gong Fu: ano
Cultivar: Sinensis Huo Shan Jin Ji
Oblast: Huoshan County, Anhui Province
Příprava: Zalijte 80-90°C horkou vodou a louhujte 2-3 minuty /vícekrát/.
Vícenálevový čaj: ano
Teplota vody: 80-90 °C
Čas přípravy: 2-3 min.
Množství čaje: 2-3 g

"Huang" znamená žlutý, "cha" pak čaj. Žlutý čaj je mezistupněm mezi zelenými čaji a jemnými oolongy.

Čínské žluté čaje byly výhradně určeny pro potřeby císařského dvora s historií sahající až do dynastie Ming (1368-1644). Huang Da Cha je jeden z prvních žlutých čajů, který vyrobili čínští buddhističtí mnichové. Jeho primárním účelem bylo zajistit dlouhodobou koncentraci při meditacích.

Žlutý čaj se vyrábí podobně jako zelený čaj, navíc s procesem krátké řízené fermentace při nižších teplotách. Po natrhání vrcholových čajových pupenů a nejbližších jemných lístků a počátečním zavadnutí, zahřátí a rolování dochází k „odpočinutí“ čaje na 5-27 hodin. Při následném procesu sušení je sklizeň rozprostřena do silných vrstev, přikryta plátnem až na 2-3 dny. Tento proces tzv. „menghuan“ - velmi pomalé a jemné sušení teplem s oxidací listů přikrytých plátnem se může opakovat dokud listy neztratí zelenou barvu a nakonec zhnědnou, zežloutnou… Skutečně delikátní postupy výroby žlutých čajů si majitelé jednotlivých čajových zahrad střeží po generace. 

Vzhled – tmavé hnědozelené, drobnější, stejnoměrně rolované drátkovité lístky s podílem tipsů. Nálev je světle žlutý s chutí jemnou, vyváženou s květinovými podtóny a mírnou sladkostí bez „trávovitosti“ zelených čajů.   Vícenálevový čaj s menším obsahem kofeinu.

 



Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu