Neohodnoceno

China Tai Mu Long Zhu - s jasmínovým květem Art tea

Vysoce kvalitní zelený čaj s unikátním vzhledem ručně rolovaných kuliček (perel)  Dračí perly s jasmínem Tai Mu Long Zhu.

Varianta
opětovně naskladněno opětovně naskladněno opětovně naskladněno opětovně naskladněno Zvolte variantu
Kód: 294/50 294/100 294/250 294/500 Zvolte variantu
Značka: Expect
2 100 Kč od 220 Kč - - - –3 % až –3 % 220 Kč / 50g 430 Kč / 100g 1 050 Kč / 250g 2 037 Kč / 500g od 220 Kč / 50g
Kategorie: Art Tea - ručně vázané čaje
Balení: Rozvažované
Bio organic: ne
Čajový obřad Gong Fu: ne
Čajový obřad Chanoyu: ne
Originální název: Dračí oči s jasmínovým květem, Tai Mu Log Zhu - Jasmine, vázáné čaje
Oblast: Zhejiang
Příprava: Zalijte 80-90°C horkou vodou a louhujte 1-2 minuty /vícekrát/.
Vícenálevový čaj: ano
Teplota vody: 80-90 °C
Čas přípravy: 1-2 min.
Množství čaje: 2-3 g
China Tai Mu Long Zhu - s jasmínovým květem Art tea
2 100 Kč od 220 Kč - - - –3 % až –3 %

Vysoce kvalitní zelený čaj s unikátním vzhledem ručně rolovaných kuliček (perel) z vybraných čerstvých čajových výhonků z oblasti Tai Mu v provincii Fujian je ovoněný vůní jasmínových květů. Provincie Fujian je jednou z nejdůležitějších čajových provincií v celé Číně. Tuto jihovýchodní provincii charakterizují především hory zakryté mlhou a subtropické klima. Klimatické podmínky a úrodná půda ve Fujian jsou velmi příznivé pro pěstování čajovníků.

 

Jasmínové Dračí perly jsou oblíbené již z dob dynastie Jižních Sungů vládnoucích ve 13. století. Čaj je tvořen dvěma nejkvalitnějšími prvními lístky na stonku a čajovým pupenem, který je tím nejlepším, co na stonku čajovníku najdete. Podle tradiční metody se čerstvé květy jasmínu v noci, kdy jsou otevřené a silně voní, rozprostřou na čajové listy a společně se suší. V momentě, kdy jasmínový květ ztratí aroma, je vyměněn za čerstvý. To se opakuje až desetkrát… Po dokončení procesu obohacení jasmínem jsou květy jasmínu odděleny (čaj neobsahuje jasmín, je jím pouze aromaticky obohacen) a poté nadchází proces, kdy jsou čajové lístky ručně válcovány a rolovány do „perel“ tradiční technikou.

Vzhled listů – žíhaně bílé (s ochmýřeným tipsem), zelené až šedé pravidelné kuličky o průměru 5–6 mm. Nálev je světle zelenožlutý s chutí velmi jemnou jasmínovou, mírně sladkou. Při delším louhování slabě trpkou. Unikátní estetický zážitek-po zalití vodou se „perly“ krásně rozvíjejí v dlouhé a celistvé listy.

Vícenálevový čaj s delší trvanlivostí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu