Neohodnoceno

Zelený čaj Korean Matcha Inaka 200g

Zelený jihokorejský čaj pravý. Matcha tea je jemně mletý prášek ze speciálně pěstovaných a zpracovaných listků zeleného čaje.
Momentálně nedostupné
Kód: V661
Značka: Expect
498 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje Jižní Korea
Hmotnost: 0.2 kg
Balení: Kovové fólie
Bio organic: ne
Čajový obřad Gong Fu: ne
Čajový obřad Chanoyu: ano
Originální název:
Oblast: Jižní Korea
Příprava: Doporučená příprava čaje Matcha: obvykle je připravován ve velké čajové misce (chawan). Dávkování je cca 3 chashaku lžičky na 1 - 1,5 dcl cca 80 °C teplé vody, přičemž postup přípravy (popisuje jen přípravu. Tento zde uvedený postup není postupem pro japonský čajový obřad Chanoyu. Na dno pečlivě vytřené misky vsypejte 3 chashaku lžičky čaje Matcha tj.(cca 1 vrchovatá čajová lžička), zalijeme výše uvedeným množstvím cca 80 °C teplé vody a pečlivě rozšleháme pomocí bambusové metličky chasen. Vznikne nápoj s hustou pěnou na povrchu přičmž po dopití by měla být miska bez zbytků prášku matcha.
Vícenálevový čaj?: ne
Teplota vody: 0-0 °C
Čas přípravy: 0-0 min.
Množství čaje: 0-0 g
Zelený čaj Korean Matcha Inaka 200g
Novinka
Je zvláštní ve dvou aspektech. Čajovníky pro matcha čaj se pěstují ve stínu po dobu tří až čtyř týdnů před sklizní, stonky a žílky v lístcích se během zpracování odstraňují. Během růstu ve stínu rostlina Camellia sinensis produkuje více chlorofilu, theaninu a kofeinu. Matcha prášek Je konzumován zcela odlišně od běžných čajů. Tradiční japonský čajový obřad se soustřeďuje na přípravu, servírování a pití čaje matcha jako horkého nápoje a ztělesňuje meditativní duchovní styl. V moderní době se matcha také používa k přípravě různých pokrmů, například k aromatizaci či barvení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: